Az előszezont nem jegyzik sehová. Az csak szimpla felkészülés. Mégis a félévnyi megvonás után már úgy várja azt egy igazi NFL rajongó, mint elhanyagolt növény az öntözést.
Hogyan készült a Bucs az elmúlt évek alapszakaszaira? Íme!
Az előszezont nem jegyzik sehová. Az csak szimpla felkészülés. Mégis a félévnyi megvonás után már úgy várja azt egy igazi NFL rajongó, mint elhanyagolt növény az öntözést.
Hogyan készült a Bucs az elmúlt évek alapszakaszaira? Íme!
2009
1. LP Field, Tennessee Titans 20-27 L
2. Municipal Stadium, Jacksonville Jaguars 24-23 W
3. Raymond James Stadium, Miami Dolphins 6-10 L
4. Raymond James Stadium, Houston Texans 20-27 L
Ez a nem túl sikeres felkészülés hűen előrejelezte a rossz szereplést a szezonra. A 3-13-as év végi mérleg nem íródik arany betűkkel a Bucs történelmének könyvébe.
2010
1. Sun Life Stadium, Miami Dolphins 7-10 L
2. Raymond James Stadium, Kansas City Chiefs 20-15 W
3. Raymond James Stadium, Jacksonville Jaguars 13-19 L
4. Reliant Stadium, Houston Texans 24-17 W
Az elmúlt négy év (Dominik éra) egyetlen pozitív mérleggel [ 10-6 ] záródó alapszakasza következik, ezután a felkészülés után.
2011
1. Arrowhead Stadium, Kansas City Chiefs 25-0 W
2. Raymond James Stadium, New England Patriots 14-31 L
3. Raymond James Stadium, Miami Dolphins 17-13 W
4. FedEx Field, Washington Redskins 24-29 L
A 25-0-ás siker az elején egy olyan csapat ellen, amely előző évben rájátszásba jutott bíztató volt. Aztán ez a bizakodás kb. a 6. fordulóig tartott. Az ezt követő 10 zsák pofon kijózanította a legrészegebb Bucs szurkolókat is. Az év mérlege 4-12.
2012
1. Sun Life Stadium, Miami Dolphins 20-7 W
2. Raymond James Stadium, Tennessee Titans 7-30 L
3. Raymond James Stadium, New England Patriots 30-28 W
4. FedEx Field, Washington Redskins 3-30 L
Új vezetőedző, új felkészülés. Mondjuk a kapott pontok tetemes mennyisége kissé előrejelezte, hogy a védelem valahol szita. Most már tudjuk, hogy leghátul. A Patriots legyőzése sem hozott szerencsét. Az év mérlege 7-9.
Milyen összefüggést lehet találni tehát az előszezon és az alapszakasz sikerességének viszonylatában? Valószínűleg annak lesz igaza, aki azt mondja semmilyet. Tulajdonképp mindenki tudja, hogy ezeken az előszezonbéli meccseken nem a csapatok legnagyobb ászai rohangálnak a pályákon, kockáztatva akár egy sérülést, hanem a 2.,3. sor bizonyítani vágyó játékosai. Viszont pont ezért iránymutató a felkészülésben nyújtott teljesítmény. Megmutatja, hogy ebben a sérülésérzékeny sportban, milyen merítési lehetősége lesz a csapatnak, ha pl. pótolnia kell az egyik kulcsjátékosát. Ezért masíroznak sokszor olyan csapatok a rájátszásba ahol ezek az úgynevezett minőségi cserék lehetőséghez jutnak. Ugye ennek tükrében már mindjárt nem is annyira érdektelen az előszezon?