HTML

proba11112

Friss topikok

Címkék

49ers (2) Abraham (1) Ahmad Black (3) alapszakasz (1) Alstott (1) Angelichio (1) Baker (1) Banks (8) Barber (28) Barron (23) Barth (5) Benett (8) Benn (4) Bennett (17) Bigger (1) Biggers (17) Black (8) blackout (6) Blount (12) Bobby Felder (3) Bobby Rainey (3) Bostad (1) Bowers (22) Boyd (1) Brantley (1) Broncos (3) Brooks (2) Bryant (1) Buccaneers (114) Bucs Blog (1) Byham (5) Cardinals (4) Carimi (2) Casillas (2) Chargers (3) Charleston (1) cheerleaders (25) Chiefs (4) Chris Jones (1) Claiborn (1) Clark (9) Clarks (1) Clayborn (12) Clebert (1) Cooper (2) Cox (3) Crabtree (2) Crump (1) Cutera (1) Dashon Goldson (14) David (32) Demps (4) Dimke (1) disqus (1) Dolphins (4) Dominik (2) Dotson (7) Dougles (1) draft (13) Dunn (1) Dunsmore (1) Eagles (5) edzőtábor (1) előszezon (1) Falcons (16) Ferraro (1) Fleck (1) Foster (15) Fraser (1) Freeman (53) Gaitor (4) Gamble (1) Garrett (2) Gary Gibson (1) Gasparilla (1) Gholston (2) Gilreath (1) Glazer (2) Glennon (7) Goode (2) Gorrer (5) Grimm (4) Gruber (1) Hafley (1) Hagan (1) halloween (3) Hall of Fame (1) Hayward (5) Henry (1) Hillis (2) Jackson (31) Jeremy Lewis (1) Jets (2) Joel Glazer (1) Johnson (16) Joh Gruden (1) Jordan Cameron (1) Joseph (6) Jurevicious (1) Kaeding (1) Karácsony (1) Kelcie McCray (2) King (1) Koenen (2) Landi (1) Landri (1) Larsen (4) Leonard (2) Lewis (6) Ligashesky (1) Lindell (1) Logan (1) Lonnie Pryor (1) Lorig (2) Lovie Smith (1) Martin (39) Masifilo (1) Matt Brown (1) McCoy (18) McDonald (4) McNulty (1) Means (2) Melvin (2) Merdith (1) mezszámok (1) Michael Adams (3) Michael Hill (1) Michael Smith (1) Mike James (3) Miller (7) Milliner (2) Mingo (1) Mitchell (1) Morgan (1) MRSA (2) Myron Lewis (2) Nesheim (7) Nicks (18) Noble (2) Nolan (1) Oden (2) Ogletree (3) Orlovsky (2) Page (1) Panthers (11) Patrick Omameh (1) Patriots (4) Penn (10) Playoffs (1) Pro Bowl (5) Raiders (4) Rams (4) Rashaan Melvin (3) Ravens (2) Redskins (4) Revis (15) Rhodes (4) Ring of Honor (2) Ryan (1) Saints (14) Sapp (3) Schiano (30) Scott (1) Seahawks (2) Selmon (1) Selvie (1) Shepard (1) Sheridan (2) Skye Dawson (1) Smith (2) Spence (6) Spencer Larsen (1) Spurlock (1) Steve Smith (2) Stocker (3) Stroughter (2) Sullivan (5) Super Bowl (2) szabadügynök piac (1) Talib (14) tampa (1) Tandy (1) Tim Wright (1) tippjáték (17) Trevor Scott (3) Trueblood (7) Turner (3) Tynes (2) Underwood (8) Vickerson (1) Vikings (3) Wannstedt (3) Ware (1) Washington (1) Watson (6) White (4) Williams (33) Wright (25) Wynn (2) Zutah (2) Zuttah (2) Címkefelhő

Versenyhelyzet minden mennyiségben

2013.05.20. 16:37 Cay 983

Schiano "elsőtiszt" mint tudjuk már jóval korábban kiadta a parancsot- "Versenyhelyzetet teremteni!" Ez sikerült is. Legalábbis, ami az egyes posztok játékosállományát számszakilag illeti. Aztán a minőség kapcsán már akadhat megvitatásra alkalmas pont, de tény, hogy az elkövetkezendő tréningek során több helyen is kérdéses az, ki kerülhet majd a csapatba vagy annak közvetlen közelébe. Lássuk posztok szerint.

Schiano "elsőtiszt" mint tudjuk már jóval korábban kiadta a parancsot- "Versenyhelyzetet teremteni!" Ez sikerült is. Legalábbis, ami az egyes posztok játékosállományát számszakilag illeti. Aztán a minőség kapcsán már akadhat megvitatásra alkalmas pont, de tény, hogy az elkövetkezendő tréningek során több helyen is kérdéses az, ki kerülhet majd a csapatba vagy annak közvetlen közelébe. Lássuk posztok szerint.

Az irányító kérdést főszerkesztő barátunk részletesen taglalta, így azt engedelmetekkel kihagynám. Maradt azonban kérdéses poszt még jócskán.


Wide receiver. Vincent Jackson csapatunk egyik legjobban kereső és ami fontosabb, ezt az összeget meg is háláló játékosa. Az, hogy a Bucsnak ő az első számú elkapója, akit bizony illik a védekező csapatoknak bekettőzni, nem kérdéses.

Mellette egyértelműen a rendkívül jó adottságokkal megáldott - bár néha kiengedésre is hajlamos - Mike Williams az, aki  pályázhat a második számú elkapó szerepére.

A szabadügynök piacról azonban úgy hoztuk az elkapókat, mintha csini díszdozban kínálták volna őket és a csomagolás egy kicsit előhozta volna a vezetésből az igazi hipermarketekbe járó fogyasztót. Tiquan Underwood, Kevin Ogletree, Steve Smith, Jheranie Boyd - és még fel sem soroltam mindenkit - mind-mind ugrásra készen várják, hogy a harmadik számú elkapó szerepét betölthessék. Underwood úgy gondolom sokunk szimpátiáját elnyerte egyedi frizurájával és beugróként mutatott teljesítményével az elmúlt idényben. Van azonban egy olyan sanda gyanúm, hogy Tiquan haja a következő szezonban inkább attól fog égnek állni, amennyi szerep jut majd neki. Sajnos azt kell mondjam egyéni képességeket tekintve Ogletree jobb nála, de talán még Steve Smith-től is van tartani valója. Ő szerintem inkább az az igazi szorgalmas srác, akit inkább hozzáállása visz előre, mint az ördögtől kapott képességek. És itt akkor még szóba sem került az igen jó mélységi elkapó  paraméterekkel rendelkező Boyd. Tán ez utóbbi tekintetében a rutintalanság mindenképp hátrányt fog jelenteni. Underwoodnak egy kiút van. Mégpedig az, ha a csapat gyakran fogja alkalmazni a slot receiveres sémát, melyben társaival egyenlő esélye van helytállni. Erre valljuk be akár még sor is kerülhet . Mégpedig azért mert Freeman egyik kedvenc célpontja a tight end Dallas Clark már nincs a csapat alkalmazásában, így a rövid passzos játéksémák lehetősége némi átalakítást kíván.


Ha már szóba kerültek, beszéljünk a tight endekről. Nehéz elképzelni a Bucs támadó felállását két tight enddel. Pedig alapvetően még ezt is el lehetne adni. Ehhez azonban mindenképp jobb teljesítmény kellene attól a Luke Stocker-től, aki én úgy gondolom nagyobb reményekkel érkezett a csapathoz, mint amit eddig megvalósított. Mivel alapvetően az egy tight endes játék a valószínű itt Stocker egyértelmű versenyhelyzetben fogja magát találni a szabadügynök piacról érkezett Tom Crabtree-vel. Ezen a poszton Crabtree volt az egyetlen jelentős erősítés. Valljuk be a draftról nem is nagyon volt szerintem alkalmunk ezt megtenni. Egyedül Travis Kelce lehetett volna kellő potenciállal bíró és részünkre is elérhető tight end. Azonban a második körben úgy érzem a cornerback poszt megerősítése Banks által nagyobb szükség volt. Szóval Stocker és Crabtree. Nem lennék meglepve, ha biztosabb keze miatt utóbbi jönne ki jobban a versengésből.

Running back. Az "Izomhörcsög" Doug Martin tavaly annyira meghajtotta a mókuskereket, hogy nincs az a bölcs bagoly, aki megkérdőjelezhetné a helyét. Sok volt az állat? Akkor már vegyük gyorsan az állatok sorába Schianót is, aki Blountot lényegében ingyen átengedte a Patriotsnak. Pedig a Martin-Blount tandem elég jól nézne ki szerintem. Martin az igazi bomba, a kezdősebessége fantasztikus. Blount meg az igazi tank. Minden szituációra bevethető, egymást jól kiegészítő egység lenne. De Blount nincs. Helyére Brian Leonard, Mike James és Michael Smith pályázik. Ha jók a hozzám eljutott hírek Schianonál Mike James lesz a favorit erre a szerepre, míg Brian Leonard valószínűleg a speciális egységben kap majd több lehetőséget. Hát nem tudom, hogy James át tudja-e venni a faltörő kos szerepét . James ugye 101 kg., Blount 112 kg. volt. Csapjunk csak ki a asztalra 11 kiló pulykahusit, meglátjuk mindjárt, hogy az azért nem rossz kis adag. Ennyivel erősebb és nem elhanyagolhatóan 3 évvel tapasztaltabb Blount. Na mindegy. Michael Smith-t tavaly draftoltuk és eddig bizony bajban lennék, ha fel kéne tőle idéznem bármi momentumot is. Kétlem, hogy bele tudna szólni a többiek meccsébe.

Defensive tackle. Roy Miller elengedése mindenkit meglepett. Helyére a szabadügynök piacról Derek Landri érkezett, a drafton viszont Akeem Spence keltette fel Schianoék érdeklődését . Ezen a poszton a Pro Bowler Gerald McCoy helye megingathatatlan. A másik helyért azonban kialakulóban a Landri-Spence rivalizálás, amibe esetleg még Andre Neblett is beleszólhat. Ami szerintem egyértelműen Landri mellett szól, azok az egyéni képességei. Egyértelműen sokoldalúbb falember szerintem mint Spence, mégis ahogy hallom draftolt játékosunkkal igen nagy tervei vannak a vezetésünknek. Legyen, de megmondom őszintén, ha egy Spence féle nose tackle-t akartunk akkor nem értem miért nem áldoztuk a harmadik kört John Jenkins-re. A nyakamat rá, hogy Glennon még a negyedik körben is bennmaradt volna. Az utólagos visszajelzésekből is látszik, hogy nem mindenki látja benne azt a potenciált, amit Schianóék.

Linebacker. A védelemben ez a poszt megerősítés nélkül maradt. (Casillast inkább ne soroljuk az erősítés kategóriába) Ilyen jól állunk linebackerek terén? A tavalyi statok alapján mindenképp. Lavonte David a tavalyi draft nagy fogása volt. Helye betonbiztos. Belső oldalon kicsit szűkösebb a merítés. Itt Mason Foster egyértelműen favorit. Mögötte Najee Goode az aki csereként bevethető és szerintem talán Adam Hayward-nak is jobban feküdne ez a hely, mint a szélső oldal. Az erős oldali outside linebacker poszt azonban kérdéses. Úgy érzem ezen a poszton az a Dekoda Watson léphet előre, aki tavaly inkább a speciális egységben vitézkedett. Ugyanakkor Schianoék hoztak olyan játékosokat mint Means, Moseley vagy Glaud Ka'lial akik mind ezen a poszton mind a defensive end posztján bevethetőek. Valami azt súgja itt a szezonban fogunk látni furcsaságokat is.

Cornerback. Van olyan aki azt állítja Revis nem lesz kezdő? Szerintem e blogot olvasó semmiképp. De ha mégis, az gyorsan vizsgáltassa meg magát egy táltossal, hogy az elméjére borult rontást levegye róla!

A másik corner poszt azonban többszereplős dolog. Johnthan Banks érkezése mindenképp üzenet értékű Eric Wright számára, hogy a jacuzziból bizony ki kell szállni és keményen oda kell tennie magát, mert ennek könnyedén cserepad lesz a vége. Olvastam azonban egy felvetést, ami mindenképp figyelemre méltó.

El tudjuk képzelni a pályán Bankst mint nickel cornerbacket? Először is mi a nickel cornerback? Az bizony az ötödik defensive back a csapatban. Igen, ott négyen szoktak lenni! Nem tudom ez spekuláció-e de meglehet hogy a csapat a következő idényben meghúz egy olyan megoldást amikor a két safety mellett három cornerback van a pályán. Így mind Banks mind Wright szóhoz juthatna Revis mellett. Ez a felállás egyértelműen a passzjátékot hivatott megsemmisíteni. Viszont a harmadik corner megjelenése azzal jár, hogy csak két linebacker kerül a pályára . Ilyenkor húznak néha olyat, hogy egy defensive endként is bevethető linebacker lép a pályára és ezáltal a csapat átáll egy  3-3-5-ös felállásra. Azt gondolom veszélyes vízekre eveznénk ha ezt túl sokszor megpróbálnánk. Viszont egyes esetekben - mondjuk Tony Gonzalez levédekezése harmadik kísérlet és legalább 5 yardnál- hasznos lehet ez a séma. Ami miatt ez egyértelműen meghúzható az nem más mint a Barron-Goldson safety páros, akiknek a képességei és főleg Goldson sokoldalúsága biztonságot ad ehhez a felálláshoz.

A versenyhelyzet tehát adott a mai napon kezdődő OTA-ra. Ezt természetesen bármikor átírhatja egy sérülés, de úgy hiszem nagy izgalommal várhatjuk, hogy kedvenceink milyen felállásban és milyen stratégiával futnak majd ki a Jets elleni nyitó mérkőzésre!

14 komment

Címkék: Buccaneers

A bejegyzés trackback címe:

https://proba11112.blog.hu/api/trackback/id/tr545647310

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

346728 2013.05.20. 20:39:46

Én ezt a nickel cornert olyan elméletben hallottam, ha esetleg Barber nem vonul vissza. De kíváncsi vagyok amúgy, hogy Banks esetleg Wright lesz-e a kezdő? Vagy hogy megosszák-e a pozíciót. Szerintem a Spence-Landri dolog abszolút meg fog oszlani egy 50-50 60-40%-ban. Ahogy a tavalyi évben is kb. Millernél.

Zolko 2013.05.20. 23:26:11

Clarkot elküldtük?? Nekem ez kimaradt:(

347983 2013.05.21. 07:15:51

[Zolko](#1281865): Lejárt a szerződése. Egyébként így is 6 TE van a listánkon. Persze az már más kérdés, hogy a két említetten kívül a többi egy forintot sem ér.

347983 2013.05.21. 07:22:21

[Cay983](#1281578): A tavalyi évben sokszor szívtunk a rövidpasszos játékok levédekezésével. Szerintem erre próbálnak valamit kiötleni mindenféleképp. Csak a vége tényleg nehogy az legyen, amit te is mondtál, hogy ez a futás elleni védekezés kárára megy majd. Mondjuk mint írtam is ezzel a safety párossal valószínű megoldható ez a felállás.

339093 2013.05.21. 22:47:34

Hát első hallásra berakni nickelnek Banks-t érdekes, ugyanis TE ellen nem hiszem, hogy a leghatásosabb a maga 85 kilójával. Ugyanakkor egy 3 elkapós felállás ellen emberezni lehetne vele. Fene tudja, csak ne az legyen, hogy azért lesz a pályán, mert mondjuk Revis lesérül...

347983 2013.05.22. 07:19:03

[uborember](#1284310): Ha a TE-ig eljut a labda akkor már nem. :) Legfeljebb a lábára mehet, máshogy nincs esélye. Viszont mindenféleképp gyorsabban odaér mint egy linebacker. Legalábbis illene. :) Én spec. egy-két szituációtól eltekintve annyira azért nem szorgalmaznám ezt a felállást. Amikor olyan ellenfelekkel találkozunk majd mint Steven Jackson, Cam Newton vagy pl. Kaepernick.

346728 2013.05.22. 07:26:44

Én nem hinném, hogy nagyon erőltetjük majd ezt a Nickel dolgot. A rövid passz nem gáz, ha mondjuk 3x3 yardot hoznak csak össze vele. :) Tavaly olvastam egy érdekes elméletet, miszerint idén a read option lesz a nyerő, ahogy tavaly is 5 csapat épített erre, ebből 4 a rájátszásban találta magát. Jövőre pedig az 5 ilyen csapatból 4-el is találkozunk. Idén a Philly is beszáll az option játékokba az tuti. Mert ellenszere amúgy nem igazán van. Állítólag Schiano is ezért épít a safety pozíció köré nagyon. Mert talán még a safety bltizek amikkel lehet ezt kontrollálni. Ezért kellett neki annyira a Barron-Goldson tandtem. :)

347983 2013.05.22. 07:40:42

[Cay983](#1284947): Chip Kelly-nek egyedül Vick az olyan irányítója, akivel ez játszható. Sem Foles sem Barkley szerintem erre nem alkalmas. Vicknél meg kérdéses, hogy milyen formában lesz. Minden esetre a Philly erősödött szerintem lényegesen. Csoportjuk első helyét most bejósolnám nekik. De ott van akár a Seattle meg Wilson. Ezek ellen az irányítók ellen tényleg nagyon nehéz jó védekező játékot hívni. A védekezés sikeressége sokszor nagyban függ a védőjátékosok kreativitásán és azon, hogy mennyire tudják olvasni a játékot. Pl. szerintem ebben nagyon jó David vagy Goldson. Rajtuk nagyon sok fog múlni.

339093 2013.05.22. 20:49:46

Lehet, hogy rosszul gondolom de read option ellen inkább a szélső linebacker a legfontosabb, nem? Ha túlmennek rajtuk, akkor a safety-k már csak tűzoltásra jók... Bár ez csak a személyes (nem szakmai) véleményem. :)

339093 2013.05.22. 20:52:55

Amúgy sztetek nem lehet, hogy a read option a wild cat sorsára fog jutni? Az egy évig bírta, a read option-nak adok 2-t :)

347983 2013.05.22. 21:25:55

[uborember](#1286201): Szakmai véleménnyel én sem szolgálhatok ezért nehéz kérdéseket feszegetsz.:) Minden esetre úgy gondolom a read option-t nehezebb olvasni, mint a wild cat formációt. Ebben rejlik a fő ereje. A safety azért fontos ennek a levédekezésében, mert az outside linebacker-nek az irányító kimozgása után nagyon gyorsan kell döntést hoznia a kisebb távolság miatt és ez valljuk be,nem mindig sikerül. Ha eleve bemozdult a snap után a fal mögötti lyukat betömni a running back előtt, akkor még irányváltást is végre kell hajtania. Mindeközben a szabad tight end-től még blokkra is számíthat.Továbbá amíg az irányító nem lépi át a line of scrimmage vonalát addig a rövidpasszos játék esélye is nagy.Szóval ezt tényleg nagyon nehéz lehet olvasni. A safetynek pár pillanattal több ideje van olvasni mi történik majd és lehet, hogy ez pár yard veszteséggel jár, mégis véleményem szerint több esélye van a tackle-re mint bármelyik másik játékosnak ennél a formációnál.Márcsak azért is mert ő nem kap közvetlen blokkot.Biztos van szakmabeli, aki másképp látja , én minden esetre így gondolom.

346728 2013.05.23. 07:42:18

Most én nem akarok okoskodni. :) De úgy tudom a read option lényege, hogy minden támadó lefoglal egy védőjátékost, és széthúzzák a védelmet. Az irányító pedig eldönti, hogy futtatja-e a futót, rövid passzt hajt végre, vagy elindul. Ha a linebackert küldöd blitzelni, a közeli célpontok rögtön szabadok, a backek, akiket indíthatnak, vagy a tight end, egy rövid passzra. Ezt az ilyen irányítók, akik ebben jeleskednek észre veszik. Ezért kell a safety a box-ba. Neki több az ideje, illetve ahogy korábban volt egy cikk amiben fejtegettük, a sec-ből egy safety-t ki tudsz vonni a játékból blitzre, úgy hogy még fedezed a területet, persze ha van egy jó cornered, ha linebackert vonsz ki a játékból máris lehetőségeket adsz az irányítónak.

347983 2013.05.24. 15:20:16

[Cay983](#1286987): Most ezt pontosan én sem tudom,de az irányító olvassa valamelyik védőjátékos mozgását, talán a szélső falemberét.Annak a pozíciója szerint dönt. Viszont a játék maga egy handoff fake-el szokott indulni.Ilyenkor van az, hogy több olyan játékos is a pályán van, aki futhat, köztük a QB.Ezt a linebackereknek elég könnyű kajálni és ha még észleli is, hogy a QB-nél a labda,akkor jön a fullback vagy a tight end blokkja.A DE meg ugye belülre indult a fake miatt, őt a OT ott is tartja, szabad az út kifelé.Innentől a következő állomás már a safety.Remélem nem Írtam hülyeségeket!:)

347983 2013.05.24. 15:29:29

Ja persze!Aztán sok irányító még passzolni is képes,amíg nem lépi át a line of scrimmage-t, ha a szituáció úgy hozza. Szerintem piszok rossz ez ellen védekezni.Lehet rosszul gondolom,de a DE -nek kulcsfontosságú szerepe lehet ilyenkor.
süti beállítások módosítása